Parimad puhkemajad Eestis

Eesti Paigad cover pictureEesti Paigad mobile cover picture

Aeg iseendale modernses Betti Alveri muuseumis

Pisike helesinine maja, mis peidab endas kaasaegset näitust meie armastatud poetessist - Betti Alveri muuseum on minu silmis teistest Kultuuritee muuseumitest üsna erinev.

Nimelt ringi uudistades leidsin end mõtlemast, kui mōnus oleks seda külastada just üksinda. Mitte, et meie dünamiilisel duol midagi viga oleks, vaid tekkis soov võtta üks vaba päev iseendale ja kiirustamata uudistada, lugeda - mõtiskleda. Luuletustega on ju samamoodi nagu muusikaga - eesmärk ei ole kiiresti ühele poole saada, vaid protsessi nautida ja leida uusi mõtteid-perspektiive.

Liis Betti Alveri muuseumis, puhka EestisBetti Alveri muuseumis, puhka Eestis

Betti Alver lahkas oma loomingus suuresti maailma ja inimesi - ja ma tooks välja, et paljud tähelepanekud on igati aktuaalsed ka tänapäeval.

"Ma usun, et elus oleks palju vähem muresid, kui me suudaks üksteist ära kuulata. Meie tänapäevane elu on aga nii kiire, et ilmast ilma käib kuhugi tõttamine."

Ja samas on tänapäeval elutempo veel kiirem.

Lisaks on ta toonud esile, kuidas meil pole aega süveneda enda ega ka teiste muredesse: "Räägi tasa minuga, siis mu kuulmine on ergem. Räägi tasa minuga, tasa taibata on kergem. Tekib küsimus, kas kellelgi üldse on aega ja tahtmist teiste muresid ära kuulata. Ent leidub ka selliseid inimesi, kes on selleks justkui loodud, et teiste probleeme ära kuulata ja neid ka lahendada."

Ben Betti Alveri muuseumis, puhka EestisNäitus Betti Alveri muuseumis, puhka EestisNäitus Betti Alveri muuseumis, puhka Eestis

Üks väike tähelepanek, nimelt on Betti Alveri elulookirjelduses mainitud, et "Isiklik elu viib abieluni reljeefse Heiti Talvikuga."

Ma pole kunagi täheldanud, et kedagi iseloomustataks sõnaga "reljeefne". Süvenesin Heiti Talviku tegemistesse rohkem, et aru saada, kas tegu on väga peidetud solvangu vōi komplimendiga. Tundub, et tegu on pigem viimasega, kuna Betti Alveri abikaasa Heiti elu oli üsna tugevas kontrastis poetessi eluga - Betti elu oli suuresti õnnelik ja puudust ta ei kannatanud. Heiti pere ja ka elu oli pigem ektsentriline ja iseseisev elu algas näiteks põlevkivikaevanduses töötades ja lõppes 43ndal eluaastaselt vangistuses olles. Erinevad elud, aga samad väärtused.

Silmapaistvad luuletajad olid nad mõlemad!

Näitus Betti Alveri muuseumis, puhka Eestis

Elulugude lugemine on nagu kellegi teise elu lugemine ning Betti ja Heiti elu on kindlasti süvenemist väärt!

Meie soovitus oleks võtta üks nädalavahetus, kus külastada erinevaid Kultuuritee muuseumeid ja nende hulgas kindlasti põigata ka Betti Alveri muuseumisse. Et ei peaks kiirustama, miks mitte peatutagi Jõgevamaal?

Meie näiteks peatusime ühe öö Pajusi külalistemajas, mis meie üllatuseks peitis endas lisaks ajaloolisele majutusele ka suuri peoruume ja vastvalminud külaliskortereid. Eriti kift tundus grillimaja - näiteks firmaüritusteks!


Ja vahetult enne Betti Alveri muuseumi külastust lõunatasime Piibe tares, kus portsjonid olid kohati liiga suured (alati ainult positiivne) ehk Ben pidi minu toidud lõpetama. Kindlasti soovituslik peatuspaik Jõgevamaal seigeldes ja asub Betti Alveri muuseumist ainult 6 minuti kaugusel!

Lõuna Piibe taresPannkoogid Piibe tares

Vaata veel pilte ja videoklippe meie Instagrami storyst ja hoia Betti Alveri muuseumi tegemistel silma peal Betti Alveri muuseumi Facebookis!

Ja Kultuuritee muuseumite kuu pakkumistega saad end kursis hoida nii Kultuuritee kodulehel kui ka Facebookis!

Jõgevamaal toimuvat saad aga jälgida Jõgevamaa kodulehel, Facebookis ja Instagramis.