Parimad puhkemajad Eestis

Eesti Paigad cover pictureEesti Paigad mobile cover picture

Erakordse vaatega Cumulus rannamaja Peipsi ääres

Cumulus rannamaja asub Peipsi järve põhjapoolsel kaldal, Alajõe külas. Tallinnast kohale jõudmiseks kulub vähemalt 2 ja pool tundi, aga sinna vahele tasub veel arvestada tunnike näiteks Rakveres, kust osta kaasa kõik vajalik söögi-ja joogikraam. Meie soovitus - palju joogivett ja grillimismaterjali! Sellised majutuskohad on ideaalsed grillimiseks.

Ma pean tunnistama, et pole varem seda külge Eestist näinud - palju ilusaid rohelisi külasid ning Alajõe ise üllatas meid oma rohke asustavusega. Cumuluse perenaine kirjutas lähemalt, et Cumuluse ümbrusesse jäävad suvilatesse jagati kunagi kaevuritele puhkamiseks tube ja Cumulus ise oli kunagi Kohtla-Nõmme kaevanduse saunamaja. Antud ajalugu annabki Cumulusele eelise olla niivõrd kauni ja erilise koha peal, kuhu tänapäeval enam midagi ehitada ei lubataks.

Cumuluse omanikud soetasid selle rannamaja natuke rohkem kui aasta tagasi ja plaanivad 2020 sügisel suuremat renoveerimist, nii et kes sellel aastal sinna ei jõua, võib teha plaane järgmiseks aastaks, kus maja on läbinud värskenduskuuri.

Kohale jõudes tuli auto parkida mäe jalamile ja mööda treppi majani jalutada. Maja ise on puude vahel peidus ja kindlasti paljudele nostalgiahõnguline. Ma usun, et meil kõigil jätkub silmi eelkõige hoovist avanevale vaatele ja alles hiljem tekib mahti maja ennast uudistama hakata.

Cumulus puhkemaja parklaCumulus puhkemaja valivaadeCumulus puhkemaja grill hoovCumulus puhkemaja hoovCumulus rannamajaCumulus rannamajaCumulus puhkemaja tervitusCumulus puhkemaja kamin

Juba maja juurde jõudes märkasin hoovis metsmaasikaid, mis olid täpselt sama magusad kui lapsepõlves, nii et õhtul jalutasin pikemalt maja ümber ja korjasin maasikaid. Antud piirkond tundub üleüldse väga hea metsmarjade ja seente korjamiseks.

Cumulus puhkemaja metsmaasikadCumulus puhkemaja randCumulus puhkemaja terrassilCumulus puhkemaja grill terrassil

Majast:

Kokku on Cumulus rannamajas 7 tuba ja 16 voodikohta, meie soovitus oleks kindlasti selline paras seltskond 6-8 inimesega. Ka kahekesi on romantiline, aga kehvema ilma korral võib maja natuke suureks jääda. Majas asub ka saun ja dušširuum, hoovis aga suur terrass ja tünnisaun.

Muide, kahekesi reisides on meil kujunenud asendamatuks kaaslaseks tripod, millega pilte teha. Kõik koos pildid on meil tehtud tripodiga. Lihtsalt kinnitad telefoni tripodi külge ja teed pildi kas puldiga, mis tuleb tripodiga kaasa või kui Sul on näiteks Apple Watch, saad pildi teha ka kellaga. Cumuluses on ka polaroid kaamera, millega saad kuni 10 pilti mälestusteks teha :)

Cumulus puhkemaja seestBen ja Liis rannamajas CumulusCumulus puhkemaja sisevaade

Kõikides tubades on olemas kogu voodipesu (padjad, tekid, voodilinad, käterätikud), nii et neid pole vaja eraldi kaasa pakkida. Pisikeses köögis on olemas 2 külmutuskappi, kohvimasin, presskann, nõud, gaasipliit, pannkoogipann, plaatgrill ja fritüür. Kohapeal on olemas ka esmased toiduvalmistamise vahendid nagu sool, suhkur, õli, foolium jms. Õues on olemas klassikaline söegrill, mille tarbeks võiks ise kaasa võtta grillsöe, aga kuna olemas on ka küttepuud, saab liha küpseks igal juhul.

Cumulus puhkemaja toadCumulus rannamaja toadCumulus puhkemaja tubaCumulus rannamaja elutubaCumulus puhkemaja sisekujundusCumulus puhkemaja kamin

Lemmikloomad on Cumulus rannamajas igati oodatud, nii et oleks patt oma koerale Peipsi lainetes möllamist keelata. Lisaks on olemas ka kaks sup lauda ja kalipsod, nii et tuulevaikse ilmaga tasub kindlasti järvele seiklema minna. Tuulise ilmaga on antud rand ideaalne lohesurfiks! Lisaks on majas olemas ujumisvahendid lastele ja võrkkiik.

Pood

Alajõe kordoni juures asub ka külapood, kust saab osta esmatarbekaupu. Pood on nädala keskel avatud kuni 21:00 ja sinna saab jalutada mööda randa, teekond on ainult 600 meetrit. Poe kõrval on ka kalakiosk, kust saab osta värsket ja suitsukala, mida kindlasti soovitame, kuna ei juhtu just tihti, kui nii värsket kala maitsta saab.

Cumulus puhkemaja rand Peipsi ääresCumulus puhkemaja Peipsi ääresCumulus puhkemaja Peipsi ääresCumulus puhkemaja sup lauadCumulus puhkemaja trepil

Kindlasti plaanime tulevikus uuesti Cumulus rannamaja külastada - peame hetkel plaani, et järgmisel aastal Beni perega seal jaanipäeva tähistada, kuna nad ei ole varem kogenud meie jaaniööd, kus kunagi pimedaks ei lähe :) Isiklikult pean antud majutuskohta ka meeles kui suurepärast sihtkohta tiimiüritusteks või suvepäevadeks väikeettevõtetele.

Ja nagu mainitud, tundub antud piirkond ka suurepärane seente korjamiseks, nii et see tuleb ka veel eraldi ette võtta!

Ja nagu ka Cumuluse pere soovitas, külastasime teel koju ka Valaste juga, mis on taas renoveeritud ja avatud.

Valaste jugaValaste juga

Vaata veel pilte ja videoklippe meie Instagrami storyst.

Broneeri enda puhkus Cumulus rannamajas SIIN