Eesti Paigad cover pictureEesti Paigad mobile cover picture

Ideaalne talvevõlumaa Villa Meres

Kui on üks koht, mis meid endiselt elevile ajab, on see Villa Mere Matsalu Rahvuspargis, nii et teadmine, et meid ootab taaskord ees külastus looduskaunisse ja hubasesse Villa Meresse, pani juba sügisel detsembrit ootama.

Kui juulis ootas meid ees täielik suveparadiis, kus veeta just need kõige kuumemad suveilmad Villa Mere tiigis, siis seekord ootas meid täielik talvevõlumaa - lumised Matsalu väljad, ahjus praksuv tuli, kuum mullivann ja kauguses virvendav sinine meri.


Villa Mere Matsalus, puhka Eestis, Eesti parimad puhkemajadVilla Mere Matsalus, puhka Eestis, parimad puhkemajad Eestis

Me jõudsime seekord Villa Meresse täpselt enne pimeda saabumist ja sarnaselt suvisele külastusele tundsime end kohe nagu oleks koju jõudnud. Mind isegi natuke üllatas, kuidas Villa Mere tundub talvel isegi veel hubasem ja ilusam. Maja planeering paneb end tundma mugavalt ja turvaliselt, isegi kui mõlemal pool tuba asuvad suured aknad, kust avaneb avar vaade lumistele Matsalu väljadele.

Villa Mere Matsalus, puhka Eestis, parimad puhkemajad EestisVilla Mere Matsalus, puhka Eestis, parimad puhkemajad Eestis

Seesama söögilauaga tuba oli meie kõigi lemmikpaik terves majas. Kes luges nurgas raamatut(Ben), kes tegi laua taga kaugtööd(Sandra ja Jim) ja kes varitses akna all loomi(mina) Me väga lootsime uuesti näha rebaseid, kes meid juulis külastasid, aga kahjuks seekord oli neil mujal tähtsamaid rebase asju ajada.

Villa Mere Matsalus, puhka Eestis, parimad puhkemajad EestisVilla Mere Matsalus, puhka Eestis, parimad puhkemajad Eestis

Küll aga käis meil ühel hommikul kits külas ja hoovis oli näha ka jänese jälgi! Muide, lumevabal ajal võib mereäärselt niidult leida ka karvaseid veiseid, keda Villa Mere pere ise kutsub muruniidukiteks :)

Villa Mere Matsalus, puhka Eestis, parimad puhkemajad EestisVilla Mere Matsalus, puhka Eestis, parimad puhkemajad Eestis

Sandra ja Jim tegid meile ka ägeda õhtusöögi - ahjulõhe Jamie Oliveri retsepti järgi ja et kogu aeg mööduks mõnusas positiivses meeleolus, tegime nimekirja teemadest, mis on selle jõulupuhkuse ajal keelatud.

Tiigi ja saunaga puhkemaja Matsalus Villa Mere, puhka Eestis, Eesti Paigad

Ausalt öeldes soovitaks kõigil, kes sel aastal jõululaua taha istuvad, leppida samamoodi kokku, et tegu on ilusa ja positiivse ajaga, kuhu ei sobi poliitika, religiooni, vaktsineerimise, töö, cancel-kultuuri või mis iganes kirgikütva teema üle arutamine - jah, ka siis, kui kõiges üksmeelel ollakse :)

Villa Mere Matsalus, puhka Eestis, parimad puhkemajad EestisVilla Mere Matsalus, puhka Eestis, Eesti parimad puhkemajad

Kolmandal päeval proovisin ära Villa Mere vanni, mis on ilmselt kõige parema vaatega vann Eestis :D Vanni vett lastes peaks veel lasta pigem aeglaselt joosta, et uus vesi jõuaks jooksvalt üles soojeneda. Kõik sellised nipid on ka majas asuvas n-ö käsiraamatus kirjas - väga soovitan alguses selle läbi sirvida, juhuks kui tekib jooksvaid küsimusi.

Villa Mere Matsalus, puhka Eestis, parimad puhkemajad EestisTiigi ja saunaga puhkemaja Matsalus Villa Mere, puhka Eestis, Eesti PaigadTiigi ja terrassiga puhkemaja Matsalus Villa Mere, puhka Eestis, Eesti Paigad

Seejärel tegime Villa Mere avarasse sauna tule ja jäime pikisilmi ootama, kas Sandra teeb tiigis ka selle talve esimese talisupluse ära. Villa Mere saun on nii mõnusalt avar ja kauni aknavaatega, mis on nagu maal seinal.Tiigiga puhkemaja Matsalus Villa Mere, puhka Eestis, Eesti PaigadVilla Mere Matsalus, puhka Eestis, parimad puhkemajad Eestis

Ka hilissügisel ja talve alguses saab terrassil olevat mullivanni kasutada. Mullivann on läbivalt kuum ja kasutusvalmis kuni aastalõpuni. Pärast aastavahetust langevad aga temperatuurid liiga madalale, nii et uuesti tekib võimalus mullivanni kasutada kevadel (märts-apill) Nendel kuudel, kui mullivanni kasutada ei saa, on ka hinnad madalamad ;)

Tiigiga puhkemaja Matsalus Villa Mere, puhka Eestis, Eesti Paigad

Villa Mere majutab kuni 12 inimest - esimesel korrusel asub kolm magamistuba ja iga tuba mahutab kaks inimest. Lisaks on mõlemal pool maja kaks treppi, mis viivad avatud planeeringuga katusealustesse ruumidesse, kuhu mahub veel kuus inimest. Kummalgi pool maja on ka väike tualetruum.

Villa Mere Matsalus, puhka Eestis, parimad puhkemajad EestisVilla Mere Matsalus, puhka Eestis, parimad puhkemajad Eestis

Söögitoas asuv uhke kuusk ja selle kõrval asuv kamin tekitasid lõpuks ka kauaoodetud jõulutunde, nii et otsustasime ühel õhtul ka selle aasta esimesi piparkooke teha. Nagu igal väljasõidul, ununes ka seekord meil midagi maha - seekord tainarull, aga olukorra päästis Jaanihanso pudel.

Mullivanniga puhkemaja Matsalus Villa Mere, puhka Eestis, Eesti PaigadMullivanniga puhkemaja Matsalus Villa Mere, puhka Eestis, Eesti PaigadVilla Mere Matsalus, puhka Eestis, parimad puhkemajad EestisVilla Mere Matsalus, puhka Eestis, parimad puhkemajad Eestis

Viimasel päeval oli meil plaan külastada läheduses asuvat Salumäe Saluvere matkarada, aga miski ei anna Eesti talve saabumisest paremini märku, kui auto, mis ei lähe enam käima. Tund aega pusimist ja lõpuks täpselt välja registreerimise ajaks saime ikka auto käima, aga ei julgenud enam peatustega riskida ja sõitsime otse koju Tallinnasse. Ehk õnnestub järgmine kord matkarada ka külastada :)

Tiigiga puhkemaja Matsalus Villa Mere, puhka Eestis, Eesti Paigad

Villa Mere Matsalus on aga meie silmis puhkemaja, mis on n-ö ilmastikukindel - ilus ja äge igal hooajal ja koht, kuhu me kindlasti edaspidigi loodame tagasi minna. Tegu on ideaalse kohaga, mida rentida pere ja sõpradega, et koos jõule tähistada.

Ja kui suveplaane teed, loe ka meie suvist Villa Mere külastust!

Broneeri Villa Mere SIIN

Rohkem meie puhkuste pilte ja story'sid näed meie Instagramis!
Turvalist rändamist!
Liis ja Ben