Ilmselt kõige mugavam puhkus seni - Villa Marienholm

Kui siiani oleme eelkōige külastanud puhkemajasid, mis on linnamelust eemal keset kaunist Eesti loodust, siis paar nädalat tagasi jäi silma Haapsalus asuv Villa Marienholm, armas suvine puumajake, mis asub otse lahe ääres. Ja sarnaselt Pärnule on Haapsalu üks neid linnasid, mida lihtsalt peab suvel külastama - mõeldud, tehtud ja tagasi vaadates tõdesime mõlemad, et meil oli sellist 'linnapuhkust' väga vaja.

Villa Marienholm Haapsalu külaliskorter, puhka Eestis, Eesti Paigad

Villa Marienholmis asub tegelikult mitu külaliskorterit ja peab ütlema, et tegu on väga mugava lahendusega. Olemas oli kõik, mida ühel mugaval puhkusel tahta võiks - kööginurgake koos söögilaua ja pisikese rõduga ning kõik külastajad saavad hoovis olevatel toolidel peesitada ja ilma nautida.

Villa Marienholm Haapsalu külaliskorter, puhka Eestis, Eesti Paigad
Merevaatega puhkemaja Haapsalus Villa Marienholm, puhkemajad Eestis, Eesti PaigadKöögiga puhkemaja Haapsalus Villa Marienholm, puhkemajad Eestis, Eesti PaigadKöögiga puhkemaja Haapsalus Villa Marienholm, puhkemajad Eestis, Eesti Paigad

Hoovis on ka väike mänguväljak lastele, nii et Villa Marienholm sobib väga hästi ka peredele.

Villa Marienholm Haapsalus külaliskorter, puhkemajad Eestis, Eesti Paigad
Me saabusime pärastlõunal ja üsna näljastena, nii et vaatasime kohe Google Mapsist, mis on lähim söögikoht. Klassika ehk Haapsalu külastades kohustuslik Wiigi kohvik oli 8 minutilise jalutuskäigu kaugusel täpselt teisel pool kallast. Ma arvan, et me sōime 6-liikmelise pere eest, sest see toit on lihtsalt nii maitsev ja portsjionid väga suured. Mul isiklikult on kombeks suvel süüa igal võimalusel kohalikku värsket kala, kui pakutakse ja Wiigi kohviku kohafilee värske kartuliga oli lihtsalt täpselt see, mida vaja.

Merevaatega puhkemaja Haapsalus, puhkemajad Eestis, Eesti PaigadWiigi kohvik Haapsalus, puhkemajad Eestis, Eesti Paigad

Pärast veeresime tagasi Marienholmi ja hoovi jõudes einestamisest endiselt mõmisemas tundus maru hea mõte otse hoovis asuvatele lamamistoolidele külili visata ja päikese ning kerge tuule käes lihtsalt ... olla.

Merevaatega puhkemaja Haapsalus, puhkemajad Eestis, Eesti PaigadJa see oli ka kõik, mida me sellel väljasõidul tegime. Sõime ja lamasime :D See on meie kohta väga tavatu, kuna me harilikult armastame väga palju ringi uudistada, aga Haapsalus liigub aeg kuidagi hoopis teises rütmis ja nii... uinutavalt ja rahustavalt, et ilma igasuguste süümepiinadeta me lihtsalt puhkasime. Nagu normaalsed inimesed.

Ja ilmselt mängis rolli ka see, et me olime nii looduskaunis kohas, aga siiski keset linna ehk ei pidanud planeerima ja vaeva nägema nagu tavaliselt - näiteks polnud vaja muretseda, mida kaasa osta ja järgmised paar päeva süüa (põhiprobleem, kui sõidad puhkemajja, mille lähim pood asub tunnise autosõidu kaugusel)

Villa Marienholm Haapsalus puhkemaja, puhkemajad Eestis, Eesti Paigad
Ben tegi väga hea tähelepaneku, et Haapsalu mõjub nii rahustavalt ja turvaliselt, kuna igalpool toimetavad linnud koos oma poegadega ega lase end inimestest üldse häirida. Ma polnud siiani luigepoegi nii lähedalt näinud, aga see ilmselt juba alateadvuses paneb ka iseennast igati turvaliselt ja muretult tundma.

Villa Marienholm Haapsalus puhkemaja, puhkemajad Eestis, Eesti Paigad

Me käisime oma puhkuse ajal Wiigi kohvikus söömas kolm korda järjest ja jah, ma võtsin iga kord kohafileed, aga Beni taldrikult näpsatud kitsejuustusalat ja hiidkrevetid olid ka väga maitsvad ning teenindus iga kord sama hea. Sellega seoses võtakski hetke, et kiita Wiigi kohviku tiimi, et neil on keerulisel ajal õnnestunud säilitada nii stabiilne kvaliteet nii toidus, kui teeninduses.

Villa Marienholm Haapsalus puhkemaja, puhkemajad Eestis, Eesti Paigad
Muide, Villa Marienholmis oli õues valitsevale palavusele vaatamata üllatavalt mõnus jahe, kune mõlemal pool meie korterit olid aknad, nii et õhk liikus pidevalt. Ja sama mõnus oli ka hoovis päikese käes peesitades.

Villa Marienholm Haapsalus külaliskorter, puhkemajad Eestis, Eesti PaigadVilla Marienholm Haapsalus külaliskorter, puhkemajad Eestis, Eesti Paigad
Külaliskorteri eelis on ka kindlasti see, et Sa tunned peaaegu kohe end nagu kodus, mitte hotellis ja ka see aitab korralikule puhkamisele kaasa.

Villa Marienholm Haapsalu külaliskorter, puhka Eestis, Eesti Paigad

Selle kogemuse põhjal julgeme väita, et kui tulevikus tunneme, et on vaja korralikult aeg maha võtta ja täie südamerahuga mitte midagi teha, siis vōtame suuna Haapsallu Villa Marienholmi.

Millal Sina viimati Haapsalus käisid?


Tee ka enda broneering SIIN

Rohkem meie puhkuste pilte ja story'sid näed meie Instagramis!
Turvalist rändamist!
Liis ja Ben

VAATA VEEL KÜlASTUSI