Lōōgastav kaldapealne Saimre puhkemaja Viljandimaal

Mõni puhkemaja lihtsalt mōjub lõõgastavamalt kui teine ja seekord külastasime Viljandimaal asuvat Saimre puhkemaja, mis asub otse suure ja kauni tiigi kaldal. Vōib-olla oli see maaliline vaade põllule, võib-olla võimalus vaadata, kuidas kalad akna all sulpsu löövad, aga me mõlemad tundsime end ebatavaliselt lõõgastatuna.

Kaunis vaade veele, hubane ja lahe sisekujundus ning nurgas seisev korralik helisüsteem võimaldasid luua eriti mõnusa atmosfääri, kus hinge tõmmata ja arutleda teemadel, milleks igapäevaselt mahti ei jagu.

Saimre puhkemaja tiigi ääres, puhka Eestis, parimad puhkemajad Eestis

Saimre puhkemaja koos tiigiga asub Viljandist umbes 15-minutilise autosõidu kaugusel ning on pererahva enda rajatud - esialgu küll pigem iseendale kasutamiseks, aga nüüd on majake saadaval ka külalistele.

Tegu on stuudio-stiilis avatud planeeringuga majakesega, kus suur avatud tuba on jaotatud erinevateks nurgakesteks - avatud köök saarega, suur aknaalune söögilaud, lounge-nurgage diivanite ja telekaga (need diivanid olid nii pehmed ja mugavad, et iga kord, kui sinna istusid, tuli uni peale) ja pisike kaminanurgake, kust omakorda pääseb ka avarale terrassile, kus on suur puust pink ja korralik grill.

Looduskaunis Saimre puhkemaja tiigi ääres, puhka Eestis, parimad puhkemajad EestisLooduskaunis Saimre puhkemaja tiigi ääres, puhka Eestis, parimad puhkemajad EestisLooduskaunis Saimre puhkemaja tiigi ääres, puhka Eestis, parimad puhkemajad EestisLooduskaunis Saimre puhkemaja tiigi ääres, puhka Eestis, parimad puhkemajad EestisTiigi ja terrassiga puhkemaja Viljandimaal, puhka Eestis, parimad puhkemajad EestisLooduskaunis Saimre puhkemaja tiigi ääres, puhka Eestis, parimad puhkemajad EestisLooduskaunis Saimre puhkemaja tiigi ääres, puhka Eestis, parimad puhkemajad Eestis

Terrassilt omakorda saab ka otse majas asuvasse sauna ja saunast omakorda dušširuumi, kust saab ringiga tagasi kööki.

Tiigi ja terrassiga puhkemaja Viljandimaal, puhka Eestis, parimad puhkemajad EestisTiigi ja terrassiga puhkemaja Viljandimaal, puhka Eestis, parimad puhkemajad EestisLooduskaunis Saimre puhkemaja tiigi ääres, puhka Eestis, parimad puhkemajad EestisLooduskaunis Saimre puhkemaja tiigi ääres, puhka Eestis, parimad puhkemajad Eestis

Tiik on mõnusalt suur ja puhas- ideaalne ujumiseks! Ning nagu eelpool mainitud - kalu täis. Lisateenusena on võimalik ka kala püüda ja suitsetada - suitsuahi on natuke eemal asuva abimaja kõrval. Ideaalne koht kalasõpradele :) Maja kõrval asub ka piknikulaud, kus seltskondlikult näiteks värskelt suitsetatud kala süüa.

Kõikide küsimustega võib muideks otse peremehe poole pöörduda: Taago +372 56572875

Kalapüügi võimalusega puhkemaja Saimre, puhka Eestis, parimad puhkemajad Eestis

Me käisime päev varem teisel vaktsineerimisel, nii et kahjuks pidime seekord saunatamisest loobuma, aga järgmine kord kindlasti! Saimre puhkemaja tõotab oma looduslähedususega olla ka väga ilus nii sügisel ja talvel.

Looduskaunis Saimre puhkemaja tiigi ääres, puhka Eestis, parimad puhkemajad EestisLooduskaunis Saimre puhkemaja tiigi ääres, puhka Eestis, parimad puhkemajad EestisLooduskaunis Saimre puhkemaja tiigi ääres, puhka Eestis, parimad puhkemajad EestisTenniseväljakuga Saimre puhkemaja tiigi ääres, puhka Eestis, parimad puhkemajad Eestis

Aktiivse puhkuse armastajatel on võimalus ka broneerida umbes 50 meetri kaugusel nõlva all asuv tenniseväljak, mis asub ka suure metsajärve kaldal.

Eemal asuvad ka pererahva majad ja aiamaa, kust meil soovitati salatimaterjali korjata. Iga kord, kui ma kurke või herneid käisin korjamas, saatis mind vagude vahel eriti sõbralik kollane perekass, kes muudkui oma kõhtu mulle näidata tahtis :)

Tagasi puhkemajas, tegin kiire suvise salati samal ajal, kui Ben terrassil grillis - nii mõnusalt kiire ja kerge kokkamine!

Looduskaunis Saimre puhkemaja tiigi ääres, puhka Eestis, parimad puhkemajad Eestis

Ōhtu saabudes märkasime Viljandi poolt lähenevaid rünkpilvi ja jäime põnevusega äikesetormi ootama, aga saabus hoopis kõige ilusam suvevihm, mida me viimastel aastatel näinud oleme. Kõik tõmbus neoonroosaks, kui vihmapilved vajusid täpselt loojuva päikese ette. Üleüldse peab mainima, et kõige ägedamad vaated avanevad tihti just vihma ajal.

Looduskaunis Saimre puhkemaja tiigi ääres, puhka Eestis, parimad puhkemajad EestisLooduskaunis Saimre puhkemaja tiigi ääres, puhka Eestis, parimad puhkemajad EestisLooduskaunis Saimre puhkemaja tiigi ääres, puhka Eestis, parimad puhkemajad Eestis

Meie külastuse viimasel päeval otsustasime ka natuke Viljandis ringi uudistada - kohe oli algamas folk ja Viljandi oli juba peomeeleolus. Jalutasime lilli ja rohelust täis peatänaval ja lossipargis ning sõime hommikust värskes ja hubases Kodu kohvikus.

Viimase puhul on tegu kohaga, mida soovitame kõigil külastada, kuna tegu on elustiilikohvikuga, kus on lisaks maiustamisele võimalik ka tutvuda kohalike disainerite ja meistrite töödega ning kõik, mis kohvik näha on, on ka müügiks. Mõtle, lähed kohvitama ja tuled koju uue tooli, lambi või vaasiga, millel on oma lugu rääkida.

Kodu kohvik Viljandis, elustiili kohvik, Eesti Paigad, puhka EestisParim kohvik Viljandis Kodu elustiilikohvik, puhka Eestis, parimad puhkemajad Eestis

Saimre puhkemaja on kindlasti koht, mis väärib külastamist igal aastaajal ja kalapüügi võimalus teeb sellest ka väga hea kingiidee suurematele kalapüügi sõpradele. Millal Sina viimati kala püüdsid?

Saimre puhkemaja Viljandimaal, parimad puhkemajad Eestis, Eesti Paigad

Tee ka enda broneering SIIN

Rohkem meie puhkuste pilte ja story'sid näed meie Instagramis!
Turvalist rändamist!
Liis ja Ben

VAATA VEEL KÜlASTUSI