Looduskaunis teekond Taju jurtast Taju elamusteni

Taju on looduskaunis paik, mis asub Tallinnast umbes 25 minutilise autosõidu kaugusel ja on meile viimastel aastatel korduvalt silma jäänud, aga alati on jäänud õhku ka küsimus - millega täpsemalt tegu? On see uus kaunis matkarada, uus restoran looduses, piknikupaik, majutuskoht või hoopis uudne looduskaunis peopaik? Käisime ja tõdesime - Taju on kõik eelnev ja veel enamatki!

Taju jurta majutus Eestis, parimad puhkemajad majutuskohad Eestis, Visit EstoniaTaju jurta majutus Eestis, parimad puhkemajad majutuskohad Eestis, Visit Estonia

Nagu Taju pere ka ise räägib, on Taju puhul tegemist pidevad arengus oleva elamuste jadaga, kus Sinu külastus ei piirne ainult restoranis maiustamise või jurtas magamisega, kuna esialgu oma koduks planeeritud pärandmaastikul on nii palju enamat, mida näha ja nautida.

Taju jurta majustus mere ääres, parimad ja ägedamad puhkemajad Eestis

Aga alustame sellest kõige uuemast - jurtast! Taju Zome Yurt on uus kaasaegne jurta, mille autoriks on Eesti oma leiutaja ja disainer Jaanus Orgusaar.  Tema looming on inspireeritud looduse geomeetriast, milles ta kannab looduses nähtu üldistatud võtmes üle disaini ja arhitektuuri.

Taju jurta majustus mere ääres, parimad ja ägedamad puhkemajad Eestis

Yurt koosneb identsetest voogavatest siugudest, mis vibuna paindes kokkupanduna moodustavad sünergia – atmosfäärilise ja spirituaalse ruumi - selle all lamamine on omaette meeli kõditav kogemus.

Taju jurta majustus mere ääres, parimad ja ägedamad puhkemajad Eestis Taju jurta majustus mere ääres, parimad ja ägedamad puhkemajad Eestis

Taju jurtas on suur voodi kahele, aga soovi korral on võimalik Taju jurtat broneerida ka neljale - siis saab voodeid juurde tuua. Lisaks on jurtas olemas lauad, tugitool, lambid ehk jaa, jurtas on ka pistikud olemas! Ühes lambis on ka BT kõlar, nii et soovi korral saad oma muusika mängima panna, aga ausalt öeldes on need jurta ümber olevad loodushääled kõige parem playlist üldse! Öösel ma hakkasike korduvalt keset und naerma, kui keegi suleline järsku dramaatiliselt "kraaksatas”.

Hommikul jurtast välja pugedes märkasin jurta taga ka jänest, kellega me paar minutit uniselt tõtt vaatasime. Ben, kes ärkas natuke hiljem, puges samamoodi jurtast välja ja nägi jurta taga kitse. Igaühele oma.

Taju jurta majustus mere ääres, parimad ja ägedamad puhkemajad Eestis

Jurtas magamisest - meie peatuse ajal oli temperatuur 10-15 kraadi vahel ehk suvi polnud veel hoogu sisse saanud. Kuna meil on varasemalt kogemus talvises glämpingus -1 kraadiga magamises, olime taibud ja võtsime pika pesu, villased sokid ja mütsid kaasa. Müts on põhiline hea sooja une garanteerija ja oleme ausad - Eesti suve nautides kulub üks tubli müts alati ära. Paki ka enda suveretkedele alati kaasa ;)

Taju jurta majustus mere ääres, parimad ja ägedamad puhkemajad Eestis

Jurtat broneerimisega kaasneb ka saunamaja kasutus. See saunamaja oli meil päevasel ajal üks meeliskohtasid - nii hubane ja ägeda murukatusega majake.

Taju jurta majustus mere ääres, parimad ja ägedamad puhkemajad EestisTaju jurta majustus mere ääres, parimad ja ägedamad puhkemajad EestisTaju jurta majustus mere ääres, parimad ja ägedamad puhkemajad Eestis

Saunamaja asub kohe jurta läheduses ja nende kahe vahele jääb ka suur söögilaud, kus pikniku pidada või õhtust grillimise tulemust nautida - saunamaja ees on grill täitsa olemas! Ja mullivann!

Taju jurta majustus mere ääres, parimad ja ägedamad puhkemajad Eestis

Majast leiab tualeti, dušši, sauna ja avara köök-elutoa, kus on olemas suur külmkapp koos maxibaariga, kust leiab palju põnevaid jooke ja Taju enda valmistatud snäkke!

Taju jurta majustus mere ääres, parimad ja ägedamad puhkemajad EestisTaju jurta majustus mere ääres, parimad ja ägedamad puhkemajad EestisTaju jurta majustus mere ääres, parimad ja ägedamad puhkemajad EestisTaju jurta majustus mere ääres, parimad ja ägedamad puhkemajad Eestis

Ja Taju enda granola hommikusöögi, mis oli nii maitsev ja põnev! Esimest korda proovisime granolat, mis oli vürtsikas ja maitses nii hästi, et tahaks ka selle valmistamist proovida :)

Taju jurta majustus mere ääres, parimad ja ägedamad puhkemajad Eestis

Köögi saar sisaldab kraanikaussi, jäämasinat, veekeetjat ja kohvikannu ehk kõik vajalik on olemas. Pliiti ja ahju ei ole, sest nende funktsiooni katab õues rippuv merevaatega gill.

Taju jurta majustus mere ääres, parimad ja ägedamad puhkemajad EestisTaju jurta majustus mere ääres, parimad ja ägedamad puhkemajad Eestis

Saunamaja vahetus läheduses asub ka väike varjualune koos jänestega, mis kindlasti pakuks pere pisematele palju rõõmu :)

Taju jurta majustus mere ääres, parimad ja ägedamad puhkemajad EestisTaju jurta majustus mere ääres, parimad ja ägedamad puhkemajad Eestis

Kui me esimesel päeval saabusime, liitus meiega ka noor peremees, kellega koos me end viieks tunniks Taju maastikule uitama unustasime.

Taju jurta majustus mere ääres, parimad ja ägedamad puhkemajad EestisTaju jurta majustus mere ääres, parimad ja ägedamad puhkemajad EestisTaju jurta majustus mere ääres, parimad ja ägedamad puhkemajad EestisTaju jurta majustus mere ääres, parimad ja ägedamad puhkemajad EestisTaju jurta majustus mere ääres, parimad ja ägedamad puhkemajad EestisTaju jurta majustus mere ääres, parimad ja ägedamad puhkemajad Eestis

Tajus on ka restoran, mis pole hetkel argipäeviti avatud, aga mida saab ürituste jaoks broneerida - selle tarbeks kutsutakse külaliskokk :)

Taju jurta majustus mere ääres, parimad ja ägedamad puhkemajad Eestis

Tajul on ka suured plaanid saabuvateks aastateks - nimelt tehakse hetkel tööd selle kallal, et peagi avada merevaatega mäenõlvale ka hotell ja spa. Nii põnev!

Taju jurta majustus mere ääres, parimad ja ägedamad puhkemajad EestisTaju jurta majustus mere ääres, parimad ja ägedamad puhkemajad EestisTaju jurta majustus mere ääres, parimad ja ägedamad puhkemajad EestisTaju jurta majustus mere ääres, parimad ja ägedamad puhkemajad Eestis Taju jurta majustus mere ääres, parimad ja ägedamad puhkemajad EestisTaju jurta majustus mere ääres, parimad ja ägedamad puhkemajad Eestis

Kokkuvõtteks - Taju on suurepärane koht, kuhu minna nii sõpruskonna kui perega ja lihtsalt koos aega veeta ja avastada, mida loodus ja inimene koos luua võivad. Tegu on ka väga mõnusa kohaga, kus pidada ettevõtte üritusi või ka erapidusid. Näiteks pulmad Tajus oleks super! Me hoiame kindlasti Taju tegemistel ka edaspidi silma peal.

Broneeri Taju Yurt SIIN

Rohkem meie puhkuste pilte ja story'sid näed meie Instagramis!
Turvalist rändamist!
Liis ja Ben