Parimad puhkemajad Eestis

Eesti Paigad cover pictureEesti Paigad mobile cover picture

Meie puhkus Jõeääres - looduskaunis Vesihobu puhkemaja

Vesihobu puhkemaja Jõeääre puhkekeskuses Harjumaal asub kõigest 45km kaugusel Tallinnast ehk kui siiani hakkas tunduma, et selliseid looduskauneid, ent Tallinnale lähedal asuvaid puhkemajasid ei eksisteeri, siis see puhkus Vasalemma jõe kaldal andis usku ja lootust, et meil ikka leidub veel selliseid tänuväärseid majutuskohti, kuhu on mugav ka vahetult pärast tööpäeva puhkama sõita.

Eesti Paigad Liis ja Ben Vesihobu puhkemajas

Jõeääre puhkekeskus ise koosneb tegelikult lausa kolmest puhkemajast ja peamajast, nii et tegu on väga mitmekesise otstarbega puhkekeskusega, mis sobib nii romantiliseks puhkuseks kahele, seltskondlikuks vahelduseks peredele-sõpruskondadele, kui ka suurematele seltskonadele, et tähistada tähtpäevi või pidada koolitusi-firmapäevi jms.

Kogu puhkekompleksis on kokku 22 majutuskohta, aga väidetavalt mahub hea läbisaamise korral ka kuni 32 inimest. Nii et kõik tööhundid - väga hea koht, mida turvalisemaks tulevikuks kõrva taha panna.
NB! Suvisel ajal saavad suuremad loodussõbrad end sisse seada ka telkimisplatsil.


Meie alustasimegi enda sõitu õhtul pärast tööd ja ees ootas armas, hubane ja soe puhkemaja, kus kõik vajalik olemas. Vesihobu puhkemaja puhul on tegu stuudio-tüüpi majakesega, kus on üks suur tuba avatud kööginurgaga ja lahtikäiva diivaniga. Olemas on ka laud, mille taga me järgmisel päeval töö kenasti tehtud saime - Wifi on puhkemajas ka kenasti olemas. Kööginurgas on olemas pisike pliit, külmkapp, nõud-söögiriistad ja hommikukohv, mida terrassil nautida, sai ka kenasti presskannuga tehtud.

Jõeääre puhkekeskus Vesihobu puhkemaja Eesti PaigadJõeääre puhkekeskus Vesihobu puhkemaja köök

Elutoast viib uks otse vannituppa, kust omakorda pääseb elektrikerisega sauna ja ka terrassile ehk jaa, saunast saab otse terrassile! Muide, ka kõik voodilinad-saunalinad on kenasti kohapeal olemas. Mida veel ühest puhkemajast tahta?

Jõeääre puhkekeskus Vesihobu puhkemaja vannitubaJõeääre puhkekeskus Vesihobu puhkemaja saunJõeääre puhkekeskus Vesihobu puhkemaja terrassiga Liis ja Ben

Terrass on avar ja vaatega jõele, olemas on ka pisike laud ja toolid, kus me hommikukohvi saatel päikesetõusu ootasime. Ja ootasime ka ära, päike oli väga viisakas ja paistis otse meie istekohtadele.

Jõeääre puhkekeskus Vesihobu puhkemaja terrassiga, Eesti Paigad

Ja terrassil on ootamas ka grill ja grillitarvikud - iga kevadsuve kohustuslik! Puusüsi ja süütevedelik/kuubikud tasuks endal kaasa võtta :)
Puhkemaja vahetus läheduses asub ka kümblustünn, mida saab lisatasu eest rentida ehk olemas on tõesti kogupakett puhkuse nautimiseks. Julgemad ja optimistlikumad saavad ka juba jões ujumist proovida.

Jõeääre puhkekeskuse kümblustünn

Me pole kunagi end eriliseks linnuhuviliseks pidanud ja argipäeviti näeme igal enda varahommikusel jalutuskäigul Pirita luiki enda luigeasju ajamas, aga miskipärast tõstis minu sisemine ornitoloog seekord pead ja leidsin end isegi liiga tihti terrassil või aknal luigepaari varitsemas, et neist pilti teha. Tegu oli luigepaariga, kes mööda jõge edasi-tagasi kruiisis ja üks neist oli ülimalt arg, aga näete, sain jõe luige ka pildile.

Luik Vesihobu puhkemaja terrassilt vaadates

Üldiselt täitis maja ümbrust pidev erinevate linnukeste kudrutamine ja köögiukse taga jalutas pardipaar ja veel paljud teised kahjuks tundmatud sulelised. Vahel pea puhkab just loodust ja linde vaadeldes kõige paremini.

Tegemist on kindlasti ühe viimase aja parima leiuga - meie senistest puhkustest Eestis on Vesihobu puhkemaja asukoht kindlasti kõige mugavam! Ja veel niivõrd kauni looduse keskel - luiged, haudvaikne männimets, vaade jõele ja öösel täiesti selge tähistaevas. Asukoht, hea internetiühendus ja lisa ajaveetmisvõimalused teevad sellest ideaalse sihtkoha nii puhkuseks kui ka kaugtöö tegemiseks looduse keskel.

Jälgi Jõeääre puhkekeskuse tegemisi Instagramis SIIN ja tee ka enda broneering Jõeääre puhkekeskuse kodulehel !

Rohkem meie puhkuste pilte ja story'sid näed meie Instagramis!
Turvalist rändamist!
Liis ja Ben