Peipsi puhkemajad ideaalseks perepuhkuseks looduses

Siiani on Peipsi ääres puhkamisega meelde tulnud eelkõige väikesed käänulised teed, suitsukala ja natuke ajale jalgu jäänud kämpingud, kus suvel toimuvad eelkõige lastelaagrid, aga me oleme omavahel päris tihti arutanud, et ilmselt on Peipsiäärne piirkond üks järgmisi, mis hakkab kiiresti kasvama ja arenema. Seekordne külastus Peipsi puhkemajadesse on kindlasti ka sellele kinnituseks.

Peipsi puhkemajad perega puhkamiseks, parimad puhkemajad Eestis

Nimelt on Peipsi puhkemajade näol tegu võrdlemisi värske ja kaasaegse perekondliku ettevõtmisega, kus puhkamiseks pakutakse mitmeid ligistikku asetsevaid puhkemajasid: hubased erinevates mõõtudes puhkemajad on kõik ehitatud eelkõige perekondadele puhkamiseks.

Kaks suurt maja on head lahendused suurematele seltskondadele - üks suur maja mahutab kuni 8 inimest. Esimesel korrusel asub avar, aga hubane köök-elutuba koos kamina, diivaninurga ja söögilauaga.

Köögis on kenasti olemas kõik vajalik külmkapist pliidi ja ahjuni, nii et väga mugav ka koos kokata.

Peipsi puhkemajad perega puhkamiseks, parimad puhkemajad Eestis

Elutoast viib uks ka avarasse duširuumi ja sauna. Eraldi tooks välja, et antud ruumid on kõik eeskujulikult puhtad, me ei ole just tihti nii puhtaid maju kohanud, nii et kiitus Peipsi puhkemajadele selle eest. Kindlasti mängib siin ka rolli see, et majad on mõeldud peredele, mitte peolõvidele :)

Teisel korrusel on kaks magamistuba – kumbki nelja voodikohaga, nii et me saime seekord päris palju laiutada. Kerge unega inimestele soovitaks silmamaski kaasa võtta, kuna magamistoa kardinad on võrdlemisi läbipaistvad.

Peipsi puhkemajad perega puhkamiseks Kauksi rannas, parimad puhkemajad EestisPeipsi puhkemajad perega puhkamiseks Kauksi rannas, parimad puhkemajad EestisPeipsi puhkemajad perega puhkamiseks Kauksi rannas, parimad puhkemajad EestisPeipsi puhkemajad perega puhkamiseks Kauksi rannas, parimad puhkemajad Eestis

Suure maja ees on ka katusealune terrass ning grillimisvõimalus ja terrassilt viib kohe ka metsarada Peipsi järve äärde, kuhu me Beniga ka juba varavalges jalutama läksime.

Peipsi puhkemajad perega puhkamiseks Kauksi rannas, parimad puhkemajad EestisPeipsi puhkemajad perega puhkamiseks Kauksi rannas, parimad puhkemajad Eestis

Teisel päeval oli saabumas suurem seltskond puhkajaid, nii et me kolisime ümber väiksesse majja - me olime ainult neljakesi, nii et see maja oli suuruselt ka parajam :)

Peipsi puhkemajad perega puhkamiseks, parimad puhkemajad Eestis

Muide, mõlemad majad olid mõnusalt soojad, kohati ehk isegi liiga soojad, nii et ööseks keerasime magamistoas kütte kinni. Väike maja mahutab samaaegselt kaks viieliikmelist seltskonda, nii et on väga mõnus lahendus kahe perekonnaga koos puhkama minemiseks. Meie väikses majas oli ühes magamistoas üks kahekohaline voodi ja teises magamistoas kolm ühekohalist voodit. Sinu käsutuses on ka ~70 m2 elupinda kahel korrusel ning privaatne terrass, kus soovi korral grillida ja einestada.

Peipsi puhkemajad perega puhkamiseks Kauksi rannas, parimad puhkemajad Eestis

Meil väga vedas ilmaga ja saime veel terrassil sügispäikese käes lõunatada :)

Peipsi puhkemajad perega puhkamiseks, parimad puhkemajad EestisPeipsi puhkemajad perega puhkamiseks, parimad puhkemajad Eestis

Köögist leiad toiduvalmistamiseks ja serveerimiseks vajalikud nõud, pliidi, külmiku, mikrolaineahju. Ahju aga väikeses majas ei ole, nii et sellega tasub toidukraami valides kindlasti arvestada. Alternatiiviks on terrassil ka eelpool mainitud grill.

Peipsi puhkemajad perega puhkamiseks, parimad puhkemajad Eestis

Voodikohad on varustatud voodipesu ja rätikutega, aga voodi tuleb endal ise ära teha. Vajadusel pakutakse lisaks ka beebivoodit pere pisemale.

Peipsi puhkemajad perega puhkamiseks, parimad puhkemajad Eestis

Majas on ka saun ja riiulist leiab ka mõned tuttavad lauamängud. Lisaks on võimalik pererahvalt laenata disk golfi korvi.

Peipsi puhkemajad perega puhkamiseks, parimad puhkemajad Eestis

Teisel päeval läksime pärast lõunatamist jälle järve äärde jalutama ja ühel hetkel võrdlemisi sihitult uidates leidsime end Kauksi rannast, kuhu oli kerkinud uus ja kaasaegne Kauksi rannahoone ning selle ees väga korralik ja kauni vaatega promenaad.

Puhkus Peipsi ääres, parimad puhkemajad EestisPuhkus Peipsi ääres Kauksi rannahoone Kauksi rannas, parimad puhkemajad EestisPeipsi puhkemajad perega puhkamiseks, parimad puhkemajad Eestis

Siiralt hea meel näha, et nõnda ilus piirkond ja rand on saamas väärilist tähelepanu ja hoolt. Kindlasti suur soovitus Kauksi randa külastada! Kogu Peipsiäärne piirkond tundub üleüldiselt väga kodune ja turvaline, nii et meie tugevaim soovitus just perekondadele looduses puhkamiseks või kasvõi suguvõsade kokkutulekuteks, loomulikult vastavalt oludele.

Peipsi puhkemajad perega puhkamiseks Kauksi rannas, parimad puhkemajad EestisPeipsi puhkemajad perega puhkamiseks, parimad puhkemajad Eestis

Peipsi puhkemajade külastamine on kindlasti meie järgmise suve plaanides, aga kindlasti ka koht, mida soovitame külastada praegu - sügisel või ka talvel. Majasid ümbritsev männimets muutub kindlasti lume saabudes muinasjutumetsaks, kus hea karges tuulevaikuses jalutada, toas üheskoos süüa teha ja lauamänge mängida. Väga mõnus koht perekondlikuks kvaliteetajaks!

Tee ka enda broneering SIIN

Rohkem meie puhkuste pilte ja story'sid näed meie Instagramis!
Turvalist rändamist!
Liis ja Ben