Eesti Paigad cover pictureEesti Paigad mobile cover picture

Pihlaka jahimaja Viljandimaa metsade ja karjääride keskel

Üle kõige meeldib meile saada kutseid majutuskohtadesse, millest varem kuulnud ei olnud - nii on meil endal palju avastamisrõõmu ja taaskord võimalus näidata ka enda jälgijatele, et meil on Eestimaal veel küllaga avastada ja tutvustada. Ja samamoodi on ka tore näha, kuidas need majakesed saavad lõpuks igati välja teenitud tähelepanu ja huvi :)

Pihlaka jahimaja asub Viljandimaal, Järtsaares, kohe Kolga-Jaani külje all. Suured kaunid laaned ja põllud piiratud värviliste metsadega annavad hästi aimdust, miks tegu on ka hea jahipidamise piirkonnaga.


Liis ja Ben Pihlaka jahimajas, parimad puhkemajad Eestis, Eesti PaigadLiis ja Ben Pihlaka jahimajas, parimad puhkemajad Eestis, Eesti Paigad

Esialgu oligi tegu just jahimeestele pakutava majaga, aga pärast värskenduskuuri on Pihlaka jahimaja väga sobilik ka peredele, sõpruskondadele kui ka ürituste pidamiseks!

Looduskaunid puhkemajad Eestis, Pihlaka jahimaja Viljandimaal, parimad puhkemajad Eestis, Eesti PaigadParimad puhkemajad Eestis, Pihlaka jahimaja Viljandimaal, parimad puhkemajad Eestis, Eesti PaigadLooduskaunid puhkemajad Eestis, Pihlaka jahimaja Viljandimaal, parimad puhkemajad Eestis, Eesti Paigad

Esimesel korrusel asub avatud planeeringuga köök-elutuba. Meie peatuse ajal täheldasime mõlemad korduvalt, et köök on väga mõnusa planeeringuga - palju tööpinda ja hoiustamisruumi ning puudu ei ole ka baaripukkidega söögilaud, kus koos kokata või kokteilitada. Köögis on olemas pliit, ahi, kohvimasin, veekeetja, röster ja väga mugav suur külmkapp.

Parimad puhkemajad firmapeo korraldamiseks, Pihlaka jahimaja Viljandimaal, parimad puhkemajad Eestis, Eesti Paigad

Köögist teisele poole jääb suur söögilaud, kus koos õhtustada või miks mitte ka kaugtööd teha.

Parimad puhkemajad tiimiürituste korraldamiseks, Pihlaka jahimaja Viljandimaal, parimad puhkemajad Eestis, Eesti PaigadParimad puhkemajad tiimiürituste korraldamiseks, Pihlaka jahimaja Viljandimaal, parimad puhkemajad Eestis, Eesti Paigad

Reedel oli Benil videokoosolekutel osaledes internetiga natuke probleeme ja kui oma magamistuppa läksime, kadus internet täiesti ära. Naljatasime, et äkki see maja lihtsalt tahab, et me rohkem puhkaks ja ekraanidest eemal oleksime. Järgmistel päevadel saime halastust ja internetiühendus oli ühtlasem nii allkorrusel kui magamistoas. Perenaise sõnul aitab tihti ka ruuterile restardi tegemine.

Esimesel korrusel asub ka avar ja mugav diivaninurk koos telekaga, kust me taustaks muusika mängima panime.

Looduskaunid puhkemajad Eestis, Pihlaka jahimaja Viljandimaal, parimad puhkemajad Eestis, Eesti PaigadLooduskaunid puhkemajad Eestis, Pihlaka jahimaja Viljandimaal, parimad puhkemajad Eestis, Eesti Paigad

Samast nurgast viib üks uks tualetti ja teine uks dušširuumi, kust omakorda saab saunaruumi ja terrassile. Igati mõnus otse saunast tünnisauna või tiiki hüpata.

Tiigi ja saunaga Pihlaka jahimaja Viljandimaal, parimad puhkemajad Eestis, Eesti PaigadTiigi ja saunaga Pihlaka jahimaja Viljandimaal, parimad puhkemajad Eestis, Eesti PaigadTiigi ja saunaga Pihlaka jahimaja Viljandimaal, parimad puhkemajad Eestis, Eesti Paigad

Lisaks tünnisaunale leiab terrassilt ka korraliku grilli ja laua koos toolidega.

Tiigi ja saunaga Pihlaka jahimaja Viljandimaal, parimad puhkemajad Eestis, Eesti Paigad

Pihlaka jahimaja mõlemalt küljelt viib trepp teisele korrusele, kust pääseb n-ö numbritubadesse.

Tiigi ja tünnisaunaga Pihlaka jahimaja Viljandimaal, parimad puhkemajad Eestis, Eesti Paigad

Kokku on neli magamistuba, mis võimaldavad mahutada kuni 16 inimest. Igas toas on oma tualetruum ja tuba käib võtmega lukku.

Tiigi ja tünnisaunaga Pihlaka jahimaja Viljandimaal, parimad puhkemajad Eestis, Eesti PaigadTiigi ja tünnisaunaga Pihlaka jahimaja Viljandimaal, parimad puhkemajad Eestis, Eesti Paigad

Selline lahendus on eriti mugav suurema seltskonnaga puhates. Pidu võib esimesel korrusel kesta kasvõi hommikuni, aga Sul on võimalus end melust eraldada.

Tiigi ja tünnisaunaga Pihlaka jahimaja Viljandimaal, parimad puhkemajad Eestis, Eesti Paigad

Üks nendest treppidest viib ka avaramale terrasile, kust avaneb kaunis vaade ja kus suvekuudel hea meelega päikest võtaks.

Suure terrassiga Pihlaka jahimaja Viljandimaal, parimad puhkemajad Eestis, Eesti Paigad

Üleüldse leidsime end tihti arutamas, kui ilus selles kohas võib olla just kevadel ja suvel, aga kindlasti ka talvel, kui paks lumi maas.

Pihlaka jahimaja peamaja kõrval asub pisike ja efektne Nõiamaja - majake, mis mahutab neli inimest magama ja hõlmab ka väikest tualetti ja dušinurka.

Pihlaka jahimaja ja Nõiamaja Viljandimaal, parimad puhkemajad Eestis, Eesti PaigadPihlaka jahimaja ja Nõiamaja Viljandimaal, parimad puhkemajad Eestis, Eesti PaigadPihlaka jahimaja ja Nõiamaja Viljandimaal, parimad puhkemajad Eestis, Eesti Paigad

Kombineerides peamaja Nõiamajaga mahutab Pihlaka jahimaja kenasti kuni 20 inimest, aga ma väga soovitaks seda puhkemaja ka 6-8 inimesega seltskonnale - nii jaguneb igasse numbrituppa kaks inimest.

Pihlaka jahimaja ja Nõiamaja Viljandimaal, parimad puhkemajad Eestis, Eesti PaigadPihlaka jahimaja ja Nõiamaja Viljandimaal, parimad puhkemajad Eestis, Eesti PaigadPihlaka jahimaja ja Nõiamaja Viljandimaal, parimad puhkemajad Eestis, Eesti Paigad

Magamistoad on värsked ja soojad - igas toas nagu ka elutoas on õhksoojuspump. Esimesel õhtul see õhksoojuspump tekitas kohati tunde nagu auto oleks hoovi sõitmas, nii et soovitan ööseks välja lülitada ja nautida seda metsadevahelist haudvaikust :) Me ei tõmmanud enda toas ööseks rulood ette ja vaatasime voodis lamades katuseaknast tähti.

Teisel päeval käisime Kolga-Jaanis Coopi poes toiduvarusid täiendamas - pood asub kõigest 10-minutilise autosõidu kaugusel ja on väga hästi varustatud.

Pihlaka jahimaja ja Nõiamaja Viljandimaal, parimad puhkemajad Eestis, Eesti PaigadPihlaka jahimaja ja Nõiamaja Viljandimaal, parimad puhkemajad Eestis, Eesti Paigad

Teel poodi nägime ka kuut kitse ühe maja hoovis hommikut nautimas. Hommikul tiigi ääres jalutades leidsin ka märke sellest, et keegi kabjaline oli meil öösel või varahommikul külas käinud.

Pühapäeva hommikul tervitas meid madal, aga intensiivne sügispäike, mis meelitas üle tee asuvale veele ka luigepaari.

Looduskaunid puhkemajad Eestis, Pihlaka jahimaja Viljandimaal, parimad puhkemajad Eestis, Eesti PaigadLooduskaunis puhkemaja Eestis, Pihlaka jahimaja Viljandimaal, parimad puhkemajad Eestis, Eesti Paigad

Külmale vaatamata seisime teise korruse terrassil ja filmisime luikesid. Ma veel naersin, et me argipäeva hommikutel Pirital jalutades näeme luiki koguaeg, aga miskipärast olid need luiged erilised.

Liis ja Ben Pihlaka jahimajas, parimad puhkemajad Eestis, Eesti Paigad

Liis ja Ben Pihlaka jahimajas, parimad puhkemajad Eestis, Eesti PaigadPihlaka jahimaja on tõesti mugav ja mitmekülgne lahendus - mine puhka pere või sõpradega. Kokake koos, tehke sauna ja nautige privaatsust ning loodust enda ümber! Ja järgmine kord, kui on vaja korraldada üks mõnus üritus Sa tead ühte lahedat kohta Viljandimaal! Pihlaka jahimaja jääb meile kindlasti meelde kui koht, mida suvel uuesti külastada!


Tee ka enda broneering SIIN

Rohkem meie puhkuste pilte ja story'sid näed meie Instagramis!
Turvalist rändamist!
Liis ja Ben