See ideaalne järvemajake - Saarjärve saunamaja

Me alatihti otsime Eestis majutuskohti, kus oleks veekogu läheduses - enamasti on selleks olnud meri või tiik, aga seekord vōtsime suuna Lõuna-Eestisse, et külastada majakest, mis on täpselt järve kaldal.

Põlvamaal asuv Saarjärve puhkekeskus on suur puhkekompleks, millel on tegelikult päris mitu nägu ja mis iganes idee või sooviga Sa pererahva poole pöördud, neil on ilmselt Sulle lahendus pakkuda.


Saarjärve puhkemaja saunamaja, puhka Eestis, Eesti parimad puhkemajad


Meie lemmiklahendus oli aga just Saarjärve saunamaja - just hiljuti renoveeritud majake, mille kaks korrust ja terrass teevad väga mõnusa olemise kuni kuuele inimesele.

Saunaga Saarjärve puhkemaja saunamaja järve ääres, puhka Eestis, parimad puhkemajad Eestis

Majas on olemas elutuba, kööginurgage, tualett ja ka saun, kust avaneb vaade terrassile ja järvele.

Saunaga Saarjärve puhkemaja saunamaja järve ääres, puhka Eestis, parimad puhkemajad EestisSaunaga Saarjärve puhkemaja saunamaja järve ääres, puhka Eestis, parimad puhkemajad Eestis

Terrassil on olemas diivan ja toolid koos lauaga ning kõik vajalik suviseks grilliks. Teisel korrusel asub veel teinegi väike terrass koos võrkkiigega.

Parimad puhkemaja Põlvamaal Saarjärve saunamaja, puhka EestisParimad puhkemaja Põlvamaal Saarjärve saunamaja, puhka EestisSaunaga Saarjärve puhkemaja saunamaja järve ääres, puhka Eestis, parimad puhkemajad EestisMeie saabusime koos äikesetormiga ja ausalt öeldes see oli üks ägedamaid vaatepilte üldse - kuum ilm, paduvihm, aurav soojärv...

Saunaga Saarjärve puhkemaja saunamaja järve ääres, puhka Eestis, parimad puhkemajad Eestis

Vihma vahepeal käisime loomulikult ka ujumas - järve vesi on muide soojärvele kohaselt pruuni värvi ja eemalt vaadates lausa musta värvi, ka see oli omaette eriline vaatepilt. Ja järvevesi on niiii soe! Ka majas on kasutusel järvevesi, nii et ei tasu vee värvi peale ära ehmatada, joogiks vajalik vesi on köögis kenasti eraldi olemas :)

Samas on Saarjärve saunamajal ka hea lahendus jahedamateks ilmadeks - maja kõrval asub kümblustünn, mille kasutamise saab juurde tellida.

Parimad puhkemaja Põlvamaal Saarjärve saunamaja, puhka EestisParimad puhkemaja Põlvamaal Saarjärve saunamaja, puhka Eestis

Pärast esmast tutvust saunamajaga tegime tutvust ka ümbritsevaga -paarikümne meetri kaugusel asub ka puhkekeskuse peamaja, kus on hulk tubasid, mis majutavad umbes 30 inimest, kelle kasutada on ka esimesel korrusel asuv avar ja värskelt renoveeritud ühisköök.

Terrassiga puhkemaja järve ääres Saarjärve puhkekeskus

Peamaja ees kohe järve ääres asub ka terrass, kus näiteks ühiselt lõunatada-õhtustada, aga ka pidada sünnipäevi või suuremaid üritusi. Terrassist natuke eemal asub ka ujumispurre, mille juures on kõik, mida ühest järveäärselt puhkuselt küsida võiks - alustades uuest saunamajakesest ja kümblustünnist, mille kõrval ka kohe glampingu telk koos pisikese terrassi ja järvevaatega, kuni SUP laudadeni, millega järvele tiir peale teha.

Isiklikult leidsin end mõtlemast, kuidas tegu on väga laheda kohaga, kus korraldada näiteks privaatne festival sõpradega. On ju võimalik rentida kogu puhkusekompleks, kus kõik endale aseme leiavad ja siis üheskoos nautida värsket õhku ja kaunist loodust.

Seda enam, et Saarjärve pere pakub ka võimalust tellida hommikusööki või suuremat toitlustust gruppidele.

Päevasel ajal käisime ka natuke Põlvas uudistamas ja nosimas. Põlva koos lähimate poodide ja söögikohtadega on umbes 10-minutilise autosõidu kaugusel. Perenaise soovitatud Tillu kohvik sai kindlasti uueks lemmikuks - nii armas hubane kohvik ja nii kvaliteetsed ning maitsvad värsket pagaritooted. Ning jah, parim kaneelisaiake, mida oleme seni proovinud!


Parim kohvik Põlvas Tillu kohvik, puhka Eestis, parimad puhkemajad Eestis

Hiljem külastasime ka restorani, mis täitis kõik mõistlikud ja ka mittemõistlikud soovid, et siis tagasi järve äärde minna ja end värskes õhus seekord glampingus kerra tõmmata.

Saarjärve glamping Pōlvamaal järve ääres, puhka Eestis, parimad puhkemajad Eestis

Muide, glampingus peatudes on kohe läheduses ka tualetid koos jooksva vee ja kätepesuvõimalusega, nii et selle pärast ka kindlasti muretseda pole vaja. Ja ka glampingus on olemas grillimisevõimalus.

Parimad puhkemajad Põlvamaal Eestis Saarjärve saunamaja, puhka Eestis, Eesti PaigadParimad puhkemaja Põlvamaal Saarjärve saunamaja, puhka Eestis, Liis Jago

Kokkuvõtvalt - kõigele on mõeldud ja kõik on võimalik! Pererahvas, kes alles selle aasta jaanuaris end Saarjärvele sisse hakkas seadma, on igati abivalmis ja olemas, kui peaks soove-küsimusi tekkima ning kui Sinul tekkis nüüd mõte minna Saarjärvele puhkama või korraldada hoopis suvine üritus, soovitan kindlasti üheskoos Saarjärve perega parim lahendus kokku panna :)

Tee ka enda broneering SIIN

Rohkem meie puhkuste pilte ja story'sid näed meie Instagramis!
Turvalist rändamist!
Liis ja Ben

VAATA VEEL KÜlASTUSI