Parimad puhkemajad Eestis

Eesti Paigad cover pictureEesti Paigad mobile cover picture

Üks eriline puhkus vabas õhus ehk meie põnev peatus Hallika Mullikas

Põhja-Eesti majutuskoht, kus on kombineeritud mullihotell, väliköök koos saunamaja ja kümblustünniga ning seda keset rohelust täis metsa ja heinamaad - kõlab nagu järgmise nädalavahetuse plaan?

Nagu eelnevalt lugeda võis, Hallika Mullikas ei ole ainult üks suur mull (pun intended), vaid peatuspaik, kus Sul on võimalus kasutada ka välikööki, saunamaja, kümblustünni ja ka võimalus tellida pererahvalt üks eriti äge pitsakoolitus ja ise endale väliköögis asuva pitsaahjuga pitsa valmistada. Me kõik teame, et see maitseb paremini kui mistahes restorani pitsa.

Liis ja Ben Eesti Paigad Hallika mullihotellisVäliköögiga majutus Hallika Talus, Eesti Paigad

Hallika Mullikas asub Harjumaal, 46km kaugusel Tallinnast, privaatses ja looduskaunis asukohas, mis on kõigest 15 minutilise jalutuskäigu kaugusel Jõeääre puhkekeskusest, kus me peatusime mõned kuud tagasi. Tegu on väga hea lahendusega suurematele sõpruskondadele - miks mitte veeta õhtu koos väliköögis kokates ja öö saabudes maanduks kaks inimest Hallika Mullikasse ja osa seltskonnast näiteks Jõeääre Vesihobu puhkemajja? Jõeääres on nüüdseks ka uued puhkemajad lisandunud, nii et seltskond võib ka julgelt suurem olla ;)

Hallika Talu majutus, Eesti PaigadHallika Mullikas mullihotell Eesti Paigad külastusVäliköögiga majutus Hallika Talus, Eesti PaigadVäliköök Hallika talus, Eesti Paigad
Hallika Mullikas ise on mõeldud kahele inimesele - romantiline lahendus, kus selge ilma korral voodist tähti vaadata, vihmase ilma korral kogeda vihmasadu ilma märjaks saamata, puhas ASMR.

Meie külastuse ajal oli öösel umbes 6-9 kraadi "sooja", aga magasime vägagi hästi, kuna külje all olev elektriline soojendav alustekk hoidis mõnusalt soojas. Ainus soovitus oleks igaks juhuks soe ja mugav müts kaasa võtta, et peanupp ka soe püsiks :)

Hallika majutus mullis, Eesti Paigad

Meie mõlema üllatuseks oli mullis väga rahustav ja mugav olla. Kuna asukoht on nii privaatne ja ümberringi ainult puhas loodus, ei tekkinud kordagi tunnet, et poleks piisavalt privaatsust. Ja nii kift oli öösel aeg-ajalt silmad lahti teha ja näha ümbritsevat loodust nii erinevates atmosfäärides. Eriti teravalt on meeles hetk, kus valitses absoluutne rahu ja vaikus - ei ühtegi tuuleiilt või linnuhäält. Nagu Beni eesti keele õpetaja talle hiljuti õpetas: "Isegi muru ei kasva".

Hallika Mullikas mullihotell Eesti Paigad öösel

Mäletan väga hästi, kui esimest korda mullist pilte nägin ja tundus nagu tegu oleks telgi alternatiiviga, kuhu sarnaselt telgile peab käpuli sisse ronima ja ilmselt läheb kiiresti umbseks jne. Reaalsus on aga väga teistsugune - mullihotell on tegelikult päris kõrge, nii et terve aeg saad mugavalt püstijalu liikuda ja mulli õhuga täitev kompressor võimaldab 24/7 värsket õhku, nii et mulli sees on pidevalt sama temperatuur ja õhukvaliteet, mis õueski.

Paradiis nendele inimestele, kes armastavad lahtise aknaga magada :) Ja kompressori vaikne sumisemine on nagu Spotify White Noise playlist, mida me kohe hindama hakkasime, sest see katab need pisemad looduse hääled, nii et ei pea iga väiksema oksa praksatuse peale kõrvu kikki ajama.

Saunamaja ja kümblustünn

Hallika Mullika külastajate kasutuses on nii väliköök, kui ka saunamaja.Kui peaks mullis näiteks jahe või hirmus hakkama, saab saunamaja teisel korrusel end kerra tõmmata.

Hallika talu saunamaja majutus, Eesti PaigadHallika talu saunamaja, Eesti PaigadHallika talu saunamaja pesuruum, Eesti PaigadHallika talu saunaga majutus Eestis, Eesti Paigad

Saunamajas on saun, dušširuum, pisike laud ja toolid, külmkapp-nõud ning teiselt korruselt avaneb aken, mis viib katuseterrassile.

Hallika talu saunamaja terrass, Eesti Paigad Hallika talu kits, Eesti Paigad

See oli üks meie lemmikpaikasid, kust nägime hilisõhtul ka Bambit jalutamas. Nägin teda ka varahommikul väliköögis kohvi tehes, aga kahjuks ta nägi mind ka ja pistis punuma.

Aga nii vahva, et mõlemas viimases puhkekohas oleme kitsesid näinud. Aitäh, Eesti suvi!

Tualetiks on kuivkäimla ehk mis talumajutus see muidu oleks, eksole :)

Me tegime teisel päeval nii sauna (kütmiseks kulub umbes 1-1,5h), kui ka ajasime kümblustünnile tule alla. Viimase soovitaks juba hommikul käima ajada, et õhtul kuumas tünnis mõnuleda (ühtlase kuumuse saamiseks kulub umbes 5-6h)

Kümblustünni saunaga majutus Hallika talus, Eesti Paigad

Pitsa.

Lisateenusena on võimalik tellida ka pitsakoolitus - pererahvas on ise ehitanud nii väliköögi kui pitsaahju ja hea meelega näitavad, kuidas see Õige pitsa tegemine käib ja siis saad ka ise kätt proovida. Väga kift kogemus ja kindlasti soovitame selle teenuse juurde võtta! Anneli ja Martti kooskokkamise töötubadega saad end ka jooksvalt kursis hoida foodies.ee lehel ;)

Hallika Mullikas talu pitsakoolitus, Eesti PaigadHallika talu pitsa valmistamise töötuba, Eesti PaigadHallika talu pitsa valmistamise koolitus, Eesti Paigad

Mida Hallika tallu kaasa võtta?

1. Nagu eelpool mainitud, Eesti suvi on tujukas ja kuumast ilmast külma ilmani jõuab viie minutiga ehk soe ja mugav müts võib terve õhtu ja öö palju meeldivamaks teha.

2. Plätud vms, millega hoovi peal ringi siiberdada. Mull on väga puhas, nii et enne mulli peaks jalanõud ära võtma ehk paelte sidumisest saab muidu ruttu isu täis ;)

Mis suvi see ilma sääskedeta oleks? Mullis neid ei olnud, kuna hoidsime sissepääsud koguaeg kenasti suletuna, aga välikööki tulid nad alati kaasa ehk sääsetõrjevahend on sel suvel meie kõigi parim sõber.

Kuna selles kompleksis on nii paljud tegevused võimalikud - hommikust õhtuni, tasub kaasa pakkida kihiline riietus, et vastavalt ilmale olla riietust kombineerida. Meie garderoob varieerus ujumisriietest villaste mantlite ja -sokkideni. Ikkagi Eesti suvi.

Hallika talu mullhotell, Eesti PaigadVäga kift koht, kus puhata kahekesi või neljakesi. Miks mitte näiteks minna neljakesi. Esimesel ööl on kaks inimest mullis, teised kaks saunas ja järgmisel ööl vastupidi. Päeval päevitada - kümmelda, õhtul saunatada ja kokata. Väliköögis on ka kõlarid, kust endale meelepärast meeleolu muusikat lasta. Igal juhul üks erilisemaid peatuspaikasid Eestis ja meie selge soovitus!

Tee ka enda broneering SIIN

Rohkem meie puhkuste pilte ja story'sid näed meie Instagramis!
Turvalist rändamist!
Liis ja Ben