Vahemere stiilis puhkus ehk Merekarp puhkemaja Haven Kakumäel

Merekarp puhkemaja on imeilus Vahemere stiilis mereäärne puhkemaja, mis oli mulle silma jäänud juba eelmise aasta lõpus. Imeilusad pildid nende Instagramis pani mõtlema, et tegu oleks hea kingiideega Beni sünnipäevaks. Muide, Merekarp puhkemaja pakub ka kinkekaarte selliseks puhuks!

Küll aga oli sellel ajal südatalv ja meri alles jääs, nii et jäime hoopis kevadet ootama, et nautida seda looduskaunist puhkemaja enda täies hiilguses… ja see oli ka seda ootamist väärt. Meie peatuse ajal saime näha merel nii sillerdavat kevadpäikest, kui ka rahustavat ja uinutavad vihma.

Merekarp puhkemaja Haven Kakumäel sadamas, puhka Eestis, Eesti parimad puhkemajadMerekarp puhkemaja Haven Kakumäel sadamas, puhka Eestis, Eesti parimad puhkemajad


Merekarp puhkemaja on 60-ruutmeetrine suure terrassiga konteinermaja, mis asub Kakumäe jahisadama territooriumil - täpselt promenaadi lõpus, kust avaneb segamatu vaade rannikule.

Merekarp puhkemaja Haven Kakumäel sadamas, puhka Eestis, Eesti parimad puhkemajadMerekarp puhkemaja mere ääres, parima vaatega puhkemajad EestisMerekarp puhkemaja Haven Kakumäel sadamas, puhka Eestis, Eesti parimad puhkemajadMerekarp puhkemaja mere ääres, parima vaatega puhkemajad Eestis

Kas Sa teadsid, et aastal 2017 avatud Haven Kakumäe on kõige kaasaegsem sadam Baltimaades ja mahutab kuni 300 jahti? Me olime korduvalt Kakumäe kohta kuulnud-lugenud, aga see oli meie mõlema jaoks esimene kord Haven Kakumäe sadamat külastada - tõeliselt ilus koht, mis paneb aeg-ajalt unustama, et me oleme endiselt Eestis.

Merekarp puhkemaja mere ääres, parima vaatega puhkemajad EestisMerekarp puhkemaja mere ääres, parima vaatega puhkemajad Eestis

Helges ja valgusküllases Merekarp puhkemajas on olemas avatud köögiga elutuba, suur kauni vaatega vannituba ja samasuguse kauni vaatega magamisnurk. Köögis on olemas külmkapp, ahi, pliit, nõudepesumassin, röster, kohvi presskann ja kohv. Lisaks leiab sahtlitest ka küpsetamise tarbed. Ja kraanist tuleb igati puhas joogivesi!

Merekarp puhkemaja mere ääres, parima vaatega puhkemajad Eestis

Nii elutoas kui vannitoas on kõlarid, mida enda Spotify kontoga ühendada. Vannitoas olev kõlar oli eriti mõnus ja pani mõtlema, et peaks kodus ka ühe oma Sonose vannituppa vedama. Hommikune sättimine läheb kohe kiiremini ja meeleolukamalt. Seejuures andis kõlar natuke ka privaatsustunnet, kuna vannitoa lükanduks on võrest ja seega suuresti läbipaistev/kuuldav.

Merekarp puhkemaja Haven Kakumäel sadamas, puhka Eestis, Eesti parimad puhkemajad Merekarp puhkemaja Haven Kakumäel sadamas, puhka Eestis, Eesti parimad puhkemajad Merekarp puhkemaja Haven Kakumäel sadamas, puhka Eestis, Eesti parimad puhkemajadMerekarp puhkemaja Haven Kakumäel sadamas, puhka Eestis, Eesti parimad puhkemajad

Kogu maja on avatud planeeringuga ja märkasin päris palju detaile, mis andsid aimu, et omanikud on sisekujundusel feng shui soovitusi silmas pidanud.

Merekarp puhkemaja mere ääres, parima vaatega puhkemajad EestisMerekarp puhkemaja Haven Kakumäel sadamas, puhka Eestis, Eesti parimad puhkemajadMerekarp puhkemaja Haven Kakumäel sadamas, puhka Eestis, Eesti parimad puhkemajadMerekarp puhkemaja mere ääres, parima vaatega puhkemajad Eestis

Voodi juures on ka väike kirjutuslaud, mille tagant teha parima vaatega kaugtööd. Meie kaugtöö tegemine toimus vaheldumisi selle kirjutuslaua ja köögis oleva söögilaia tagant. Majas on olemas korralik wifi, nii et töö tegemine sujus muretult.

Magamistoas on ka õhksoojuspump, mis meie peatuse ajal toasooja hoidis, aga suvisel ajal maja mõnusalt jahedana hoiab.

Merekarp puhkemaja mere ääres, parima vaatega puhkemajad Eestis

Vahepeal tegime nalja, et see rahu ja vaikus on peaaegu liiga lõõgastav ja uinutav, koguaeg oleks tahtnud power-uinakuid teha. Ben magas kaks päeva järjest sisse ja jäime ka kell 19 koos diivanil tukkuma, mis on meie puhul väga haruldane nähtus.

Merekarp puhkemaja Haven Kakumäel sadamas, puhka Eestis, Eesti parimad puhkemajad

Võib-olla üllatav, aga meie lemmikaeg oli päev, kus sadas vihma. Meri tõmbus heleroheliseks ja ere päikesevalgus asendus hülgehalli taevaga. Lihtsalt ideaalne, et koos raamatu ja kuuma kohviga diivanil teki sisse kerra tõmmata.

Merekarp puhkemaja Haven Kakumäel sadamas, puhka Eestis, Eesti parimad puhkemajadMerekarp puhkemaja Haven Kakumäel sadamas, puhka Eestis, Eesti parimad puhkemajad

Samas see kaunis vaade merele tõmbas koguaeg raamatult ja kohvilt tähelepanu ära. Kas see on vananemise tunnus, kui Sulle järsku meeldib tundide viisi aknast välja vaadata?

Merekarp puhkemaja mere ääres, parima vaatega puhkemajad Eestis

Merekarp puhkemaja kaunilt sisustatud elutoas on ka palju ilusaid raamatuid, mis sobivad sinna valatult ja mis koguaeg minu tähelepanu köitsid.

Merekarp puhkemaja mere ääres, parima vaatega puhkemajad Eestis

Päris paljud jõudsid juba ka uurida, kes selle ilusa maja sisekujunduse taga on ja vastuseks on - Merekarp puhkemaja enda perenaine Terje. Tõesti, majas kohtab palju ilusaid dekoratiivseid Valhalla Living sisustuspoe tooteid, kuna puhkemaja perenaine on ka Valhalla Living sisustuspoe perenaine.

Merekarp puhkemaja mere ääres, parima vaatega puhkemajad Eestis

Kõige esimesena püüdsid aga minu tähelepanu need ägedad lõvide ja tiigritega graafikatööd, mida ma kohe guugeldama pidin.

Merekarp puhkemaja mere ääres, parima vaatega puhkemajad EestisMerekarp puhkemaja mere ääres, parima vaatega puhkemajad Eestis

Kuna Merekarp puhkemaja asub Haven Kakumäel sadamas, kus on olemas poed ja ka restoran Puri, ei pea liigselt muretsema ettevalmistuste ja toiduvaru pärast - kõik vajalik on vahetus läheduses.

Merekarp puhkemaja mere ääres, parima vaatega puhkemajad Eestis

Meie poputasime seekord end oma viimase aja suur lemmiku Poke Nowli kaussidega, mille saime 10 minuti kaugusel asuvast Kakumäe Selverist.

Me endiselt ei plaani autot osta ja antud juhul töötas Bolt Drive laenutus eriti ideaalselt. Võtsime Tallinna kesklinnast Bolti, sõitsime Kakumäele ja viisime kogu oma kraami tuppa ning lõpetasime sõidu sealsamas parklas. Lahkumise päeval võtsime lähedusest uue Bolti ja saime sellega oma ostlemised tehtud ja tagasi koju. Ülimugav.

Külastajad, kes tulevad oma autoga, saavad auto parkida sadama üldparklasse ja parkimine on Merekarbi külastajatele tasuta - selleks tuleb saabudes parkimine registreerida. Juhend selleks on majas kenasti olemas.Merekarp puhkemaja mere ääres, parima vaatega puhkemajad EestisMerekarp puhkemaja Haven Kakumäel sadamas, puhka Eestis, Eesti parimad puhkemajad

See maja tundub ideaalne suvepuhkuseks - vaated, mis meenutavad pigem vahemereäärset puhkust, suur terrass, kus peesitada ja õhtustada, meri, kus ujuda. Kõik vajalik vahetus läheduses. Rahu ja vaikus. Mida veel ühest suvepuhkusest tahta?

Ja kõik, kes on mõelnud, et tahaks korraks kahekesi midagi erilist teha - miks mitte kombineerida üks romantiline õhtusöök restoranis Puri, jalutuskäik mere äärde ja seejärel end Merekarp puhkemaja terrassil mõnusalt koos luikedega päikeseloojangut vaatama sättida?

Broneeri Merekarp puhkemaja SIIN

Rohkem meie puhkuste pilte ja story'sid näed meie Instagramis!
Turvalist rändamist!
Liis ja Ben